O druku bezpośrednim

Koszulki Wałbrzych Nadruk DTG Flex Flock Sublimacja Logo Kubki

W naszej drukarni w Wałbrzychu nadruki na odzieży wykonujemy w trzech różnych technologiach: DTG , FLEX/FLOCK/, Sublimacja.

Dziś o jednej z nich. Nadruk DTG – Direct to garment (nadruk bezpośredni na odzieży) powstaje przy użyciu specjalistycznych tuszy, wnikających we włókna drukowanej odzieży, którą przed procesem należy odpowiednio przygotować przy użyciu środka o nazwie pretreatment.
Ponieważ jest to proces cyfrowy, wydruk jest ostrzejszy i ma wyższą rozdzielczość niż tradycyjne metody drukowania, takie jak sitodruk, Flex, itp. W przeciwieństwie do sitodruku, nie ma długiego procesu naświetlania ani czyszczenia sit i dlatego w technologii DTG możliwy jest druk od jednej koszulki, bluzy czy innych tekstyliów.

Drukarki DTG wykorzystują atramenty na bazie wody, a nie jak w przypadku druku standardowego ( Solvent, Lateks ) – rozpuszczalnika, dzięki temu są bezpieczne i nie uczulają dzięki czemu uzyskały standard
Oeko-Tex . Posiadając drukarkę DTG można drukować również na odzieży przeznaczonej dla dzieci, a w szczególności body dziecięce, odzież chłopięca i dziewczęca, koszulki, bluzy, bez obawy o możliwość uszczerbku na zdrowiu.

Ze względu na swoje właściwości tusz drukarski DTG wymaga suszenia w odpowiednich warunkach co przekłada się na jego jakość w późniejszym użytkowaniu. Dlatego każda koszulka po wydrukowaniu jest wygrzewana w temperaturze niemalże 200 stopni celem zachowania trwałości.

Trwałość druku określana przez producenta jako minimalna to 30 prań danego produktu w 30 stopniach. Z doświadczenia wiemy że często koszulki wytrzymują o wiele dłużej.