Sublimacja – Barwienie odzieży

Koszulki Wałbrzych Nadruk DTG Flex Flock Sublimacja Logo Kubki

Nieprzeciętna trwałość – niezniszczalne kolory, tyle słowem wstępu na temat sublimacji. Technologia sprawnie działająca od wielu lat polegająca na tworzeniu „odbitek” na odzieży poliestrowej czy też materiałach pokrytych powłoką poliestrową np. ceramice. Sublimacyjne kubki z nadrukiem wytrzymują kilka lat mycia w zmywarkach, kolor pozostaje nienaruszony.

O druku: Wydruk (CMYK) wykonywany jest specjalnymi atramentami na papierze transferowym, a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na przedmiot pokryty lakierem poliestrowym.

Druk na odzieży szczególnie sprawdza się w przypadku odzieży sportowej, strojów dla sportowców, które często narażone są na niestandardowe warunki prania – pranie w wysokich temperaturach. Barwić można również odzież termoaktywną, odzież dla biegaczy, pościel poliestrową oraz elementy satynowe np. metki odzieżowe.

Technologia wymaga jednak niezwykłej ostrożności podczas aplikacji ze względu na możliwość łatwego uszkodzenia znakowanej odzieży.